Bohaci.cz

luxusní věci za které jde vyhodit peníze

Archiv March, 2008

Zippo nad zlato

 GoldZippoWithBox

 

Cena:  94 962,- Kč

Jistě nejsem první, kdo se na chvíli zamyslel nad tím, kolik asi může stát celozlatý Zippo zapalovač. Už jsem o tom i vedl pár dvouminutových diskuzí. Odhady byly kolem tříset tisíc korun. Rozhodl jsem se tudíž pro osvětu čtenářů bohaci.cz . Po nedlouhé době jsem dospěl k závěru, že stači zasednout k internetu na pár minut a všechny fakta se přede mnou otevřela jako stehna. Chcete-li, jako zips…

(Celý článek) »

Hodiny pokojíčkového designu

Cockoo

 

Cena: 4000,- USD

Dnes jsem četl již okolo dvaceti článků o všech možných i nemožných druzích hodin a hodinek. Tyto (Kinetické) na mě, ale zapůsobily uplně jiným rozměrem. Připomínají mi mé dětství, kdy jsem se z Chevy snažit tvořit různé stroje, které byly závislé pouze na rotačních pohybu plastového disku kola. Jsou neskutečně melancholické!

(Celý článek) »

Pro golfisty-Starwarsáky

Stromtrooper

Cena: 13 000,- Kč

Konkurenční golfista z okolí má pořád ten svůj nudný, hnědý bag?
Hrozně vás štve, že je o trochu lepší než vy? Všichni se soustředí
jen a jen na něj. Tudíž, pokud nejste kapsář, chcete být na stejném
břehu jako on. Není to jednoduché. Tedy, pokud nemáte na tréning
měsíce volného času, nebo Tigera Woodse veskříni.

(Celý článek) »

Elektrická kytara “Blackie”

Elektrická kytara

Cena: 3.7 milionu $

“Blackie”, oblíbená kytara Erica Claptona ze prostřed jeho kariéry. Díky jeho hudebním výkonům velmi navýšila na ceně a v roce 2004 ji Eric prodal kytarovému sběrateli.

Ten ji zase v roce 2005 (konkrétně 16 listopadu) dal do aukce v Qataru, na podporu obětí velkého tsunami. Předtím “Blackie” ovšem podepsalo několik lidí z hudební branže a projekt “Reach out to Asia” mohl začíta. Královská rodina z Qataru ji koupila za 2.7 milionu dolarů. Bill Clinton ji zadotoval dalším míčem, takže celkem se do projektu na podporu lidí postižených tsunami sesypalo 3.7 milionu dolarů, a to už je slušná cena za kytaru. (Celý článek) »

Compact Disc ze skla

CD ze skla

Cena: 883$ – cca 15 000 kč

Taky vás dokáže naštvat, že se CD a vinily ve vaší audio soupravě za parádní ranec opotřebovávají ? Jsou vyrobeny z plastu, proto toho moc nevydrží a navíc plast je náchylný k poškrábání. Kupte si kvalitního interpreta, zaplaťte litr a víc za opravdovou hudbu, stane se nehoda a CD nebo vynil můžete vyhodit. Jistě, dle zákona si můžete udělat záložní kopii pro případ poškození disku, ale kdo na to má čas ?

Stejný problém řešil i japonsky inženýr Suenori Fukui. A světe div se, koncept CD zůstal zachován, jenom se změnil materiál (viz obrázek). Z nekvalitního plastu na sklo. Tím nejspíš vytvořil sérii nejdražších audiodisků na světě. (Celý článek) »

Klávesnice pro šéfa ČEZu

klavesnice-1.jpg

Cena: 77 320,- Kč

Každý z nás má rád jiný typ klávesnice. Já jsem zvyklý na notebookovou a když použiji normální, pořád se nemůžu do toho příšerně obrovského a neúsporného nástroje trefovat tak, kam chci. Mám přátele, kteří mají rádi příšerně staré a vyhrkané klávesnice, někteří téměř dotykové a jsou i takový, kteří je díky sekretářkám nepoužívají vůbec.

(Celý článek) »

Beer

Cena: 100$ za láhev

Často se mi v naší nádherné zemi naskytne pohled na expanzi po vzoru Západní Evropy. Budovy vskutku nádherné, horší je to s lidmi, kteří jsou nutní pro jejich vytvoření. Hulákají a přiopilí mávají pivem za pár korun z Lidlu.

Máte rádi pivo a kvůli svému společenskému postavení Vám není umožněno jej mimo domov pít, bez toho, aby jste byli přirovnáváni k výše uvedeným? Mám pro Vás tip!

(Celý článek) »

Kabátek pro iPhone

expensive-iphone-case1.jpg

Cena: 400 000kč

Tak jsem si všiml, že okolo mě se hromadí lidé s mobilním telefonem exklusivního vzezření. Po nějaké čase jsem zjistil, že se jmenuje iPhone.

Vy patříte také mezi uživatele? To Vás jistě bude zajímat, že nejen Apple má poutavé a drahé příslušenství. Existuje možnost, jak se ještě více lišit od komunity iPhoňáků. Tedy pokud doma necháte svůj Rollce-Royce s řidičem a půjdete pěšky. (Celý článek) »

Paintball – sport pro znuděné

Tippman paintballová zbraň

Cena:
Kvalitní zbraň Tippmann 8 000kč a výš
Maska 2000kč
Ostatní potřeby cca 3000kč.

Plazíte se v trávě, utíkate mezi stromy, slyšíte charakteristický zvuk výstřelu. Znova nechcete cítit tu obrovsky štiplavou bolest, proto se skrýváte. Snažíte se být lepší a důvtipnější než ti ostatní. Protivník je blízko od vás, slyšíte ho. Cítíte, jak vám stoupá tep, ale jste trpělivý, nechcete propadat emocím. Z posledních sil se k němu nepozorovaně proplazíte, vyskočíte na nohy, zamíříte a oba se na sebe dívate. On je v šoku, máte výhodu půl vteřiny. Ale zbraň nestříli. Zapomněl jste si ji odjistit. Kurva ! Otočka o 180 stupňů a zběsilý úprk. Mezitím dopadají kuličky na vaše záda a štiplavá bolest vás nutí řvát “STOOP” a zvednout zbraň nad sebe.

Doporučuji koupit celý paintballový set (10ks – 130 000kč) (Celý článek) »

 • 0 Komentářů
 • Kategorie: Sport
 • Burj Al Arab letecky

  Cena: Obyčejný pokoj 1000 $/noc
  Střední pokoj 15 000$/noc
  Prezidentské apartmá 50 000$/noc
  Asi největší chlouba arabského světa, teda spíš Spojených Arabských Emirátů je hotel Burj Al Arab. Postavili ho v Dubaii (kde jinde, než poblíž milionářské čtvrti Jumeirah). Stojí na malém umělém ostrůvku pár stovek metrů od pobřeží a je to nejvyšší hotel na světě (321m).

  Burj Al Arab – proč vzniknul

  Celá stavba stála něco přes 650 milionů dolarů a už od počátku je zamýšlená jako měření údů mezi 2mi arabskými šejky. Váže se k tomu vtipná historka vystihující pravý důvod existence hotelu. Spojené arabské emiráty opravdu spojují emiráty, a to 5 kousků. Nejbohatší z nich je Abu Dhabi, ale nejvýraznější Dubai. Oba dva šejci z těchto emirátů spolu soupeří opravdu i v těch nejmenších detailech. (Celý článek) »