irivx21.jpg


Cena : 390,- Euro

“Rád výletuji, nerad bloudím!” Tak by se dalo popsat hlavní heslo všech cestovatelů. Ti, jako jsem já, kteří neustále neví kudy, kam musí sáázet na dnes již zaručený nástroj, který si armáda pro své účely vynalezla již v 70. letech. A držela ji kde?

 

 

Pod pokličkou. Jak správně očekáváte, jde o GPS ve zcela netradičním kabátku. celým jménem iRiver NV. Vyrábí ho expert na Mp3 přehrávače iRiver. Umí digitální televizi, téměř všechny audio formáty, má 1.3MPx fotoaparát, dva 2W stereo reproduktory, běží na Windows CE 5.0, 2sloty na SD karty…dálkový ovladač! Tím výčet vůbec nekončí, ale já už nemám energii.:-) Funkcí je v iRiver NV mnoho a některé jsou možná až zbytečné. Napravo od displeje je “tlačítko”, uprostřed kterého se nachází 1,15″ PMOLED displej. Ukazují směr, ikony…fůru věcí. Displej samotný má 7″ a rozlišení 800x480px.

 

Takže hurá na pouť v 500km vzdáleném městečku! A nezapomeňte na dětské sedačky, povinné připoutání a svícení.:-) Nebaví mě pořád v rámci bezpečnosti někoho na tuto chybu upozorňovat.:-)Ale nám nezbývá než nad zázrakem za necelých 390,- Euro slintat. Není určen pro evropský trh.:-(

iriv91.jpg

iriv5.jpg