Hodinky Seiko

Cena: 25 000$ – cca 420 000kč

Model se jmenuje Seiko Spring Drive Spacewalk. Byl vyvynut speciálně pro outdoorové podmínky v kosmu (paprsky X, různé mikročástice a extrémní výkyvy teplot by nějaké shitovní rolexky asi nevydržely).

Na zakázku si je objednal Richard Garriott (desingér videoher a syn astronauta). Což je 6tý člověk, který se podívá do kosmu formou komerčního výletu. Zároveň také první, který vystoupí z mezinárodní vesmírné stanice do totální prázdnoty okolního vesmíru.

Při tom všem bude mít na svém zápěstí konkrétně tyto hodinky (utajeno zůstalo, jak na ně Richard uvidí přes skafandr).

Hodinky Seiko Spring Drive jsou speciálně navrženy aby byly co nejlehčí. Pohání je baterie a ve tmě svítí. Vyrobeny jsou z titanu, navrženy tak aby vydržely nulovou gravitaci.

Samozřejmně plusové body dodává forma prodeje – limitovaná edice, 100 kusů. 3 si sebou bere Richard Garriott, a dalších 97 bude k dispozici od prosince roku 2008, za cenu sympatických 25 000$.

Můj názor je, že hodinky jsou obyčejný shit, které se můžou prodávat za tak nekřesťanskou cenu jenom díky tomu, že si je Richard Garriot vezme do vesmíru (hádám, že mu Seiko přispělo dobré 2 miliony dolarů k celkové částce 45 milionů, jež výlet stojí. Neumí vcelku nic, kromě ukazování času a podsvícení. To zvládnou i ty nejjednodušší produkty od našich šikmookých spoluobčanů.