Breitling A2536313-Q502-SS

Cena: 7 000 – 10 000 $ (podle obchodu)

Breitling je známý švýcarský výrobce hodinek. Popularita plyne z toho, že syn zakladatele firmy, Leon Breitling jako první sestrojil náramkové hodinky. Firma je zaměřená hlavně na piloty (dodává hodinky, které umožňují vysílání nouzových signálů, orientaci bez GPS a jiné vychytávky, pro snadné přežití v hustých podmínkách).

Dnešní model je cenově trochu nadprůměrný a sestrojený k výročí Bentley Motors. Výrobce doporučuje k hodinkám zakoupit jako dekoraci Bentley typu: the Speed 6, R-Type Continental nebo Continental GT. Ty ladí k výše zmíněnému typu úplně nejlépe.

Technické zpracování

Dnešní kousek je vyrobený z nereznoucí oceli. Tedy hodí se spíš slovo vybroušen. Má klasický analogový číselník a mohutný pásek z téhož materiálu. Vyniká svou extrémní přesností na 1/8 sekundy, protože vteřinová ručička se otočí okolo osy za 30 sekund, místo 60ti (s tím mají starší Breitlingy vcelku problém, doporučuji si na to dát pozor při nákupu).

Tloušťka je 53 milimetrů (včetně sklíčka ze safíru odolného proti poškrábánií) a šířka je 55 milimetrů včetně tlačítek. Mezi 4 a5 hodinou je umístěn ukazatel datumu.

Provedení je kvalitní, a na ruku sednou jako ulité. Pokud se ovšem plánujete potopit do více jak 100 metrů, nechte je na pláži, nevydrží to.

Čas za vás nastavuje rádio (skoro tak simply clever jako škoda oktavia …).

Osobně mám z těchto hodinek dobrý pocit, protože nejsou ani tak moc výstřední a neznalým určitě na první pohled nedojde, která bije.