Parker

Cena: Od 163 875,- Kč po 389 000,- Kč

Nebaví mě ťukat do klávesnice, radši podepisuju kontrakty na miliardové transakce a jsem znalec designu. Toto je pravděpodobný poptávkový inzerát po jednom z našich třech vzájemně si konkurujících pisátek.
Sepsal jsem takový menší souhrn krutě nadstandardních per, která se dají na našem trhu pořídit.

Začnu svým favoritem:

Parker Duofold Gold Presidential

Vyrábí ho ručně, je celý z 18-ti karátového zlata a zdobí ho překrásné rytiny se vzory Esparto, náhodně se proplétající linky, které vytvířejí 3D efekt. Toto pero obsahuje krásu, konzervativní design a nepoříditelnou eleganci. Nebojte, není to zadarmo, cena je 389 000,- Kč. Pro neklasiky tu máme kuličkovou tužku, za necelých 199 000,- Kč.

Waterman Man 100 Solid 18 K Gold

Velmi kvalitní nástroj ve většině případů primárně určen ke psaní. Jeho trubicové “tělo” je, jak jinak, než z 18-ti karátového zlata, ale za nižší cenu, než Parker a ještě zdoben Rhodiem. Za cenu 163 875,- Kč dostane váš nový miláček vlastní sériové číslo. Dle názvu je hlavním odbětelem mužská část populace. Velmi detailní a nádherná zlatnická práce!
Stipula Pietro il Grande

Základem je baltský jantar v kombinaci s detaily vyvedenými ve zlatě. Hrot je opět a také z 18-ti karátového zlata zdobený Rhodiem. Víčko, které je zakončené černou celulózou, má zasazený rubín do zlatého proužku. Tvůrce v prospektech tvrdí, že byl inspirován “Letní zahradou” Petra Velikého, sídlící v Petrohradě. Všechna pera bez vyjímky parafuje Boris Fjodoroff, ruský restaurátor jantarových šperků a zároveň je očísluje. Musí být krása jej vlastnit. Ale cena 380 000,- Kč jasně nahrává faktu, že si tento pocit neužije jen tak někdo.