Zippo 75th

Cena: 3 – 5 tisíc korun

Krasavec, kterým si firma Zippo udělala radost na 75 výročí fungování firmy. Limitovaná edice tohoto zapalovače (vyrobilo se 14 000 kusů pro celý svět) zaručuje, že podobný tvořič ohně ve vašem okolí nebude mít nikdo. Všimněte si malinkého kolečka v červeném plamínku. To je křištál Swarovski. Celý zapalovač je vyroben z leštěného chromu a kupodivu váží jenom pár gramů. V obchodě vám ho zabalí do černé krabičky vystlané jemnou látkou, aby se tomu Zippo klenotu nic nestalo. Také přidají malou černou taštičku, do které si můžete zapalovač uschovat, aby se nepoškrábal.

Každý Zippo z této série je vybaven unikátním kódem, ve kterém je vepsáno pro kterou zemi je určen a datum vyrobení.

Dostanete k němu také certifikát pravosti a samozřejmostí je doživotní záruka. To znamená, že pokud se vám něco pokazí, tak ho zabalíte, vložíte do obálky a pošlete do sídla firmy (USA). Oni ho opraví, nebo přichystají nový. Pečlivě ho zabalí a na vlastní náklady posílají zpět k vám.

Jinak jsou Zippo zapalovače symbolem kvality a luxusu (průměrná cena za nový kus se pohybuje okolo tísíce korun). Panty se při používání skoro vůbec neopotřebují a díky dobré výrobě také neuniká benzín.

Fotografie:

Zippo 75th - detail

Zippo 75th - celé balení