Integrované GPS, Snímač otisků prstů, čtečka karet, …

 

Cena: Od 98 000,- Kč

“Důstojníku!” “Ano, pane?” “Schovejte ten notebook do té olejové říčky, jsou v něm citlivé informace!” “Ale, Pane?” “Neodmlouvat, schovávat!” “Ihned!” “Provedu, Pane!”
Toto je jedna z modelových situací, při které se vám bude jednoznačně hodit níže zmíněný produkt. Jde o “obrněný” přenosný počítač Panasonic Toughbook CF-30.

I přes svých 3.7kg a rozměry 312x290x71mm není žádný rachitický klučina. Zahrabete ho do písku, přejedete po něm autem, nebo ho můžete schovat v truhlářské dílně. Kdekoliv! Nesporná výhoda pro workoholiky: Možnost práce při sprchování, nebo na koupacím lehátku v Perském zálivu. Bude stále stát při vás, nikoliv jako manželka po slibu. Té ale nedáte 98 000,- Kč. A to jen za základ. Nic, ale není dokonalé. K procesoru Intel Core Duo L2400 1.66GHz nemám výhrad, což se ovšem o paměti 512MB DDR2 nedá říct. Samozřejmostí a dnešním standardem je Wifi, BT a mírně podprůměrná kapacita HDD 80GB. Displej je v provedení 13.3″ 1024×768 a je dotykový! CF-30 má překvapivě i své jemné konstrukční nedostatky. Bohužel právě v té oblasti, kvůli které si jej budete brát se sebou => klávesnice. Při čištění od cizích tělěs může vlivem neopatrnosti dojík jejímu trvalému poškození. Na trhu “low army” notebooků moc na výběr není, ale poměrem cena/výkon je v tomto segmentu určitě jednem z těch nejlepších.

Plášť je ve valné většině z magnésia.

…a odpadá potřeba nosit se sebou kufřík.