Lamborghini Reventon autosalon

Cena: 1,4 mio USD -> 25 milíonů KČ

Desingéři Lamborghini se při tvorbě nového modelu evidentně inspirovaly “stealth” desingem (tj nepravidelně lámaným povrchem, využitým u stíhaček, za účelem zneviditelnění na radaru) a taky že se jim to povedlo.

Nový Reventon (jméno podle býka, který v roce 1948 zavraždil toreádora) je opravdu futuristická pecka. V podstatě je odvozený od modelu Lamborghini Murcielago, a tomu odpovídá i výkon. Jeho 6 litrový motor má 650 koní, a stovku zvládá za 3,4 vteřiny (nic moc, Buggatti Veyron ji má za 2.8). Omezovač vás začne prudit už při 340 km/h (Veyron přes 400km/h).

Takže, nejrychlejší auto to nebude, ale tady jde hlavně o styl. Upřímně, vcelku se mi líbí. Až na strohý kokpit, desingovaný po vzoru stíhaček. Ale nadruhou stranu obsahuje 3 LCD displaye a ukazatel přetížení (takzvaných géček). Řazení je klasicky na volantu a celý kokpit Lamborghiny Reventon je laděn do semišově hnědé.

Podvozek je převzat od Murcielaga. Pohánění všech čtyř kol pomocí diferenciální viskózní převodovky a řazení typu e-gear.

V podstatě Lamborghini vzalo Murciealgo, obouchalo z něj plechy, rozebralo F117 stealth a nabouchalo stíhačkovské plechy na auto (samozřejmě to píši s nadsázkou, protože Reventon nemá žádné plechy, ale karoserii z karbonu. Jako bonus také víčko na nádrž vyfrézováné z jediného dílu!) . Potom poslalo 20ti lidem individuální pozvánku na Lamborghini party, kde jim reventon představila. Nemáté po ruce 25 míču ? Nevadí, složte 5 milionů a pak plaťte 270 tisíc měsíčně leasing, skoro za pusu.

20 kusů se zamluvilo a teď někdy dochází k jejích předávání. Kluci mají určitě radost, z nového sporťáku, kterým můžou oblbovat blondýnky v klubu, nebo jezdit na jednání (na nákupy se taková kára moc nehodí). Možná bych ho doporučil i na výlety, ale velký problem sportovních vozů je, že obvykle mívají velmi tvrdě nastavený podvozek. První chvíle jízdy si sice užíváte, protože auto přesně kopíruje terén, ale sedět v něm víc jak 10 hodin v kuse je sebevražda. Vylezete úplně rozlámaný.

Fotografie:

Lamborghini Reventon a F17 Lamborghini Reventon InteriérLamborghiny Reventon zezadu

Lamborginy Reventon Interiér