V česku 176 – 275 Kč za 10gramů.

Pokud se trochu vrátím do minulosti, tak zde kolega napsal článek o Kopi Luwak. Ti co neznají, nechť prve čtou jeho článek. Dnes jsem na Kopi Luwak omylem narazil v e-shopu. Pro ty z Vás, které zajímá dostupnost a cena v českých luzích a hájích, něchť se při sklence brandy a chutném doutníku začtou.

Neodpustím si však jedno upozornění. Cibetkové kávy (jak se také Kopi Luwak nazývá) se dle oficiálních údajů vyrobí okolo 500 kg ročně! Velmi omezená produkce drasticky určuje i cenu výrobku.

Když se, tak porozhlédneme, máme to v té naší republice plné samých affiliate e-shopů. To znamená stejný dodavatel, jiný zprostředkovatel. Tudíž ceny jsou velmi příbuzné. Do souhrnu bude přidán jen jeden takový.

KOPI LUWAK 100 gr2 749 Kč
– e-shop “hezkybydlet.cz“, nalezen skrze Seznam.cz. Jediný ze 4 nabídnutých, který má dostupnost zboží do týdne.
– Cena za 10gramů = 274.90,-

Neoznačeno – objem 57g – 999 Kč
– e-shop “cooldarky.cz“, zmíněný affiliate, vtipný booklet. Dostupnost 1 den.
– Cena za 10gramů = 175.26,-

Kopi Luwak – 100g – 2400 Kč
– e-shop “cafeeternity.cz” mě přesvědčil asi nejvíce. Mnoho povídání a mávání certifikáty autentičnosti. Bohužel o dostupnosti ani slovo.
– Cena za 10gramů = 240,-

…bohužel obchodů bylo méně, než jsem očekával, tudíž naše shrnutí končí. Odlišnost, až o třetinu ceny ve mě vzbuzuje velmi zvlášní dojmy. Pokud se však rozhodnete, ať už na můj podmět, nebo na podmět někoho jiného vyzkoušet, jak chutná luxus, neváhejte. Žijeme jen jednou! Jestli koupíte dražší, nebo levnější verzi by mělo být jedno. Myslím si, že jde o uplně stejné zboží, které prošlo různými stupn hamižnosti.:-) Dobrou chuť!