Mauricius - rekreacni stredisko

Mauricius – malý ráj na zemi.

Když vidím fotku nahoře (zřejmně z prospektu cestovních kanceláří),  Mauricius mi připadá jako takové malé nebe. Prostě člověk tam najde vše po cem kdy toužil (také za adekvátní cenu) a hlavně klid, čas na sebe, relaxaci a pohodu.

Dříve byl Mauricius pohou Britskou kolonií. Později, v roce 1968 dostal nezávislot (a nás v ten stejný rok osvobodil sovětský svaz, jaká podobnost). Obyvatelstvo bude mým odhadem něco kolem 100 000lidí. V18 století to bylo 35k, ale většina z nich byli otroci.

Hlavním úředním jazykem je angličtina, ale člověk se domluví trochu i fancouzsky. Víceméně ale zaslechnete na Mauriciu jenom různé dialikty (indické, francouzké a čínské)

Ostrov Rodriguez – atrakce pro potápěče na Mauriciu

Hlavní korálový útes, též nazývaný jako “pokladna minulosti”, s nedotčeným podmořským životem. Můj názor je, že i pokud potápění neberete příliš vážně, todle je věc, kterou musíte vidět. Vždyť třeba hned zítra můžete skrachovat jako Jožo Fischer, a pojedete leda doprdele.

Jinak Mauricius obklopuje také několik dalších ostrovů hodných navštívení (pár mil daleko vyrostla v centru ostrova sopka …)

Ubytování jedině v hotel Taj Exotica

Taj Exotica - Mauricius

Mrkněte na tu krásu a exotiku. Všude kolem vás budou palmy. Jenom výjdete k bazénu a obklopí vás barevné květy. Nikde žádný agresivní hluk a tlukot velkoměsta. To co je na Mauriciu je prostě absolutní a nepopsatelná pohoda. Všechno je jakoby původní, tradiční. Působí to, že čas zamrznul. Ale obsluha nebude oblečena v klasických Hawaiských sukních. Čekejte obleky a eleganci.

Ano, to je vlastně Mauricius, zkloubení elegance, exotiky a zároveň tradice.

Výňatek z propagačních materiálů: “Taj Exotica je jediný resort na Mauritiu, kde má každá vila vlastní bazén, samozřejmě s terasou s lehátky. Najdete zde Luxury Villa o 163m2 s jednou ložnicí a prostorem pro privátní večeře pod otevřenou oblohou. Luxury Suite Villa o 220 m2 má ložnici a velký obývací pokoj, které směřují na prostornou terasu. Presidential Suite o 345m2 má nejlepší polohu přímo na pláži. Všechny ložnice i obývací pokoje jsou vybavené plasmovou TV a audio systémy. Koupelna s vanou a sprchovým koutem má prosklenou stěnu do privátní části zahrady, kde je venkovní sprcha. Oceníte ji při chvílích uvolnění nebo po příchodu z pláže.

Hotel nabízí několik restaurací ve stylu asijské, maurícijské i středomořské kuchyně. Hosté mohou relaxovat a pečovat o své smysly při mnoha indických technikách včetně Ayurvedy. Mimo masáží zde najdete bazén s hydroterapií, saunu, jógu, meditační místnost a kosmetický salon. Sport centrum je vybavené nejnovější technikou na kardio cvičení i posilování, disponuje i širokou nabídkou vodních sportů jako je windsurfing, potápění a vodní lyžování.

Mauricius

Mauricius

Maricius