Elektrická kytara

Cena: 3.7 milionu $

“Blackie”, oblíbená kytara Erica Claptona ze prostřed jeho kariéry. Díky jeho hudebním výkonům velmi navýšila na ceně a v roce 2004 ji Eric prodal kytarovému sběrateli.

Ten ji zase v roce 2005 (konkrétně 16 listopadu) dal do aukce v Qataru, na podporu obětí velkého tsunami. Předtím “Blackie” ovšem podepsalo několik lidí z hudební branže a projekt “Reach out to Asia” mohl začíta. Královská rodina z Qataru ji koupila za 2.7 milionu dolarů. Bill Clinton ji zadotoval dalším míčem, takže celkem se do projektu na podporu lidí postižených tsunami sesypalo 3.7 milionu dolarů, a to už je slušná cena za kytaru.

Podpisy významnách lidí z hudební branže:

Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Brian May, Jimmy Page, David Gilmour, Jeff Beck, Pete Townsend, Mark Knopfler, Ray Davis, Liam Gallagher, Ronnie Wood, Tony Iommi, Angus & MalcolmYoung, Paul McCartney, Sting, Ritchie Blackmore, Def Leppard a Bryan Adams – koordinátor projektu.

Takže shrnuto a podtrženo

Qatarská královská rodina utratila drobné za vcelku prestižní kytaru, a Bill Clinton si udělal za další drobné renomé. Lidé v postižených zemích mají určitě radost.

Jinak předpokládám, že za nějakou sympatickou sumu, řekněme okolo 5 milionů dolarů vám jí mile rádi prodají. Ale pozor, jednejte potají, ať neztratí tvář.