Porsche Cayenne

Cena: mírně jeté od 800 000kč

Masivní líné monstrum, řekl by člověk co nikdy neslyšel o značce Porsche. Ten kdo slyšel, určitě tuší, že Porsche Cayenne zrychlí z nuly na sto za 6,1 sekundy (samozřejmně že když he řidič krypl co neumí řadit, tak ho předjede i dodávka).

Absolutní luxus a taky větší počet hvězdiček v crash testech. Když nabouráte, pomalu ze všech stran se vyřítí rychlostí několik set kilometrů v hodině několik airbagů a zajistí vám hladký náraz.

Porsche Cayenne GTS je vlastně upgrade klasického kousku, protože o něj byl velký zájem. Není nepodobné s VW Tuareg – automobilky na základním konceptu pracovaly společně. Poprvé si také lze objednat elektronicky kontrolované tlumiče PASM, kombinované s ocelovými pružinami.

Jinak motor tohoto krasavce je vidlicový osmiválec s objemem o vlásek větším než 4,6 litru. Narozdíl od sporťáků je u Porsche Cayenne umístěn klasicky v předu. Auto vyžene až na rychlost 253km/h, potom ho zbrzdí omezovače a za to si vezme 15 litrů po ujetí sto kilometrů. 405 koní je plynule rozváděno na všechny čtyři kola. Převodovka automat/ 6ti rychlostní manuál.

Tendle krasavec zdolá ledasco, a vypadá mohutně. Na druhou stranu, mě se nelíbí klasická maska Porsche na SUV. Vypadá to prostě divně…

Porsche Cayenne interiér

Porsche Cayenne zboku