notebook-113233266490374.jpg

Odpoledne jsem se vzbudil a vyhradil si po obědě čas na hledání nového, křemíkového otroka. Mezi podstatné parametry patří snobský vzhled, co nejvyšší výkon, nejméně čtyřhodinová výdrž baterie a nutně vyžaduji webkameru. Počítač budu používat minimálně 1x týdně, převážně pro posílání mailů. Potom zvládám pouze hledání bezplatných pornostránek.
Vzhled je také velmi podstatný

Má pro mě větší váhu, než ostatní. Kromě zmíněné doby, bez adaptéru v síti. Může se stát, že ho se sebou vezmu do kavárny Lacosťáků, kde je Wi-Fi. Neobejdu se bez nutnosti do něj ťukat, spolu s mimikou okolí dokonale zmatu a budou věřit, že jsem neuvěřitejně pracovitý a technicky nadaný. Musím však dbát zvýšené opatrnosti, aby jsem nezmáčknul tlačítko s logem, kterým vypínám televizi, to by se vše posralo.
Tu jsou mí favoriti:Dell X300
img-27-thumb.jpgZpočátku jsem se velmi ostýchal, ale jakmile jsem viděl plaketu “MANAŽERSKÝ notebook”, všechny obavy ze mě spadly. Navíc příznivá cena 7 999,- vč. DPH hned určila, kdo je favoritem. Dále jsem se dozvěděl velmi podstatné informace, jako:
Nádherný stříbrný subnotebook, velmi odolné provedení, nízká váha a malé rozměry jsou velkou předností tohoto zajímavého notebooku. Napájecí adaptér ke každému notebooku je vždy v ceně!
Dále jsem se na webových stránkách setkal s nějakými nesmysly:

Procesor (CPU): Intel Pentium-M 1.4 GHz Ultra Low Voltage
Operační paměť (RAM): 640 MB
Grafická karta (VGA): Intel 855 až 64 MB
Síťové karty: 10/100 mBit, WiFi 802.11 b/g, modem 56kBit
Porty: 2xUSB, 1xPCMCIA, VGA, Irda, FireWire

Limitovala mě částka. Tu jsem si stanovil na 11tisíc. Bylo to dáno hlavně tím, že mi víc nikdo nepůjčil. Ale oni nechápou, že bez počítače nemůžu pracovat.:-(

Dell Latitude D400 – wifi
dell.jpgV tomto případě nejde o “MANAŽESKÝ notebook” – zde si majitelé e-shopu tuto velmi subjektivní a zcela o ničem neinformující frázi nechali v kapse. Řekl bych, že cena 10 870,- je moc vysoká na to, aby jsem ji byl ochoten zaplatit. Hodím sem jen tabulky a půjdu si asi zaběhat…

Nádherný stříbrný subnotebook, velmi odolné provedení, nízká váha a malé rozměry jsou velkou předností tohoto zajímavého notebooku – 26.6 x 294 x 245 mm (1.7 kg)

Napájecí adaptér ke každému notebooku je vždy v ceně!

Procesor (CPU): Intel Pentium-M 1.4 GHz chipová sada Centrino
Operační paměť (RAM): 512 MB DDR
Optická mechanika: Externí combo mechanika
Display (LCD): 12.1″ TFT, rozlišení 1024×768
Zvuková karta: ano, 2xreproduktory
Ostatní: Velmi tenký a lehký notebook s WiFI