ashera.JPG

 

Cena: Vysoká

Jak jsem vám v tomto článku slíbil, tak činím. Chci, aby jste byli spokojení. Něco málo jsem si přečetl o nejdražších kočkách a psech na té naší planetě a z toho jsem vám napsal článek.

Pokud patříte mezi milovníky zvířat, pravděpodobně máte alespoň jednoho psa nebo kočku, ne-li více. Když kupujete cenné papíry, mnoho odborníků rovná se mnoho názorů. Jinak tomu není ani u zvířat, které je asi to nejvzácnější? Odpoví vám ceník, řeknete si. To, ale nemusí být zdaleka nejobjektivnější veličina. Bezohledu na to, koho se ptáte mají jistá plemena své výsadní právo na nemístné ceny.

Nejvzácnější kočičí plemena jsou dle renomovaných webů Sokoke, Egytská Mau a Ashera. Z toho Ashera je bezkonkurenčně nejdražší, výjde vás na více než 20 000,- USD. Sokoke nejexotičtější (pochází z Afrických pustin) a egyptská Mau má historii, která je zcela nejúžjastnější historii (žija bok po boku s Egypťany, co celá staletí).

Pokud na chvíli odběhneme k plemenům psů, svou neotřesitelnou pozici si drží Lundehund, nebo Norský Puffin. Původně byli množeni Vikingy k tomu, aby lovili Puffins. Jeho největším plusem je jedinečná a neuvěřitelná flexibilita kloubů. Mezi další vzácná plemena patří Otterhounds (asi za 350,- USD) a Stabyhounds (zhruba 100,- USD). A stačí si jen vybrat.