Tandemový seskok s padákem

Cena: 6 000kč za tandemový seskok plus DVD a fotky

Nejúžasnější pocit na světě je asi dát si pořádnou čáru koksu. Jak říká jeden můj známy, na čáře sbalí ten nejhnusnější kluk tu nejhezčí holku a bude králem večera. Tandemový seskok padákem je sice až na druhém místě, ale i tak stojí za to ne ?.

Nejdřív kontaktujete firmu, která seskoky nabízí. Domluvíte si místo a čas (na letišti…) a přijedete. Tam se vám představí tandemový parašutista, který má obvykle odskákáno více než 2 000 pokusů. Což je docela slušný skóre při hazardu se smrtí.

Dají vám jednoduchou instruktáž, jak že se vlastně tandemově skáče s padákem a můžete vyletět. Tedy v českých podmínkách se spíš nahoru vyprdíte na oldschool komunistických strojích, ale i tak dobrý. Ve výšce cca 4 000 metrů naráz otevřou kabinu, a vy skočíte.

Nejdřív je to skoro o infarkt. Díváte se dolů, a je to neuveřitelný pocit. Potom se hladina stresu ustálí a vy si začnete svůj 60ti sekundový pád naprosto užívat.  Letíte rychlostí přes 200 km/h a řekl bych, že ani Bugatti Veyron se tomu zážitku nevyrovná (v takový rychlosti si ale můžete zkusit zapálit novým tryskovým Zippo zapalovačem a pak dejte vědět).

Prostě nehorázně perfektní pocit, letět dolů, vědět že při seskoku s padákem je mortalita okolo půl procenta a jen tak si užívat.  Po chvílí vám instruktor otevře padák a vy 6 – 8 minut letíte dolů. Padák samozřejmně můžete plně ovládat. Dopad má intenzitu seskoku z druhého schodu…