Tippman paintballová zbraň

Cena:
Kvalitní zbraň Tippmann 8 000kč a výš
Maska 2000kč
Ostatní potřeby cca 3000kč.

Plazíte se v trávě, utíkate mezi stromy, slyšíte charakteristický zvuk výstřelu. Znova nechcete cítit tu obrovsky štiplavou bolest, proto se skrýváte. Snažíte se být lepší a důvtipnější než ti ostatní. Protivník je blízko od vás, slyšíte ho. Cítíte, jak vám stoupá tep, ale jste trpělivý, nechcete propadat emocím. Z posledních sil se k němu nepozorovaně proplazíte, vyskočíte na nohy, zamíříte a oba se na sebe dívate. On je v šoku, máte výhodu půl vteřiny. Ale zbraň nestříli. Zapomněl jste si ji odjistit. Kurva ! Otočka o 180 stupňů a zběsilý úprk. Mezitím dopadají kuličky na vaše záda a štiplavá bolest vás nutí řvát “STOOP” a zvednout zbraň nad sebe.

Doporučuji koupit celý paintballový set (10ks – 130 000kč)

Paintball je vcelku nákladná hra. Samozřejmně, můžete sociálně chodit do paintballových klubů a půjčovat si zbraně, ale to není ono. Mnohem lepší je koupit celý set pro sebe a své přátele. Doporučuji značku Tippmann, asi jediného kvalitního výrobce “značkovačů” (kvérů). Hrají se s nimi i profesionální turnaje a nejsou tak poruchové jako obyčejné přístroje.

Paintball je adrenalin

Obal kuličky je ze stejného materiálu, jako kapsle na léky (největší výrobci kuliček na paintball jsou farmaceutické firmy) a uvnitř se nachází potravinářské barvivo zředěné olejem. Z dobře vyladěné hlavně líta 90m/s (předpisových 75m/s je out), takže zásah sice neprostřelí vaše vysolárkovaný tělíčko, ale i tak dost bolí a zůstává po něm sympatická modřina. Člověk si potom sakra rozmyslí jestli to chce koupit, a to je na tom ten správný adrenalin.

Princip paintballových zbraní

Značkovače jsou v podstatě pušky na ztlačené CO2 (ojediněle i vzduch). Mají zásobník (většinou násypný – 150kč, může být i elektronický – 2000kč), na cca 200 kuliček (1ks/0.5kč).

Podle funkce se dělí na pumpovací (laciný shit, co se pořád musí natahovat). Elektonické (zbytečně předražené, výhoda je v možnosti automatické střelby kadencí 13 – 22 kuliček za vteřinu), a nebo na semi-automaty. Což je asi ta nejoblíbenější zbraň. Střílí po jednoma natahuje se sama plynem. V praxi to znamená tak 6 výstřelů za minutu. Vzdálenost na kterou se opravdu jde trefit je cca 15 metrů. Prodejci uvádí do 60ti, ale to je vyloženě náhoda. Nad 60m má kulička tendenci zahnout klidně i do pravého úhlu.

Další vybavení na paintball

Je potřeba maska, aby vás nikdo nezabil, nebo neoslepil. Rozhodně si kupte s dithermálním sklem (tj 2 ska vedle sebe místo jednoho), protože ta se nemlží. A čistit si masku v bitve je naprd, nevidět je úplně nanic.

Doporučuju maskáče pro snadnější ukrytí, paintballové rukavice (zásah do prstů neuvěřitelně bolí), a náhradní zásobníky (když vám při boji dojdou kuličky, končíte).

Místa na paintball

Obecně pokud si nepronajmete hřiště, tak to zkuste na vašem letním sídle. Nebo prostě vyjeďte někam za město do lesa, otravte život houbařům a užíjte si spoustu legrace.