Mercedes-Benz CLK 270 CDi

Cena: 1 250 000kč v základní výbavě

Chytnete za kliku a otvíráte dveře. Nemají žádný rám okolo okna, čistě jenom sklo. Sedáte dovnitř a jediné slovo které vystihne celou situaci je prostor. Posadím se, natáhnu nohy, můžu v krasavci Mercedes-Benz CLK 270 CDi pomalu i ležet. Všechno v kůži, interiér mi připomíná pomalu stíhací letoun. Zavírám dveře a zapracuje automatický podavač pásů, který mi vše přisune přímo do rukou. Poutám se a můžeme vyrazit.

Mercedes-Benz CLK 270 CDi má desing dravce. Posunu řadící páku (automat) úplně dolů, na manuál. Né že bych nevěřil přesnému řazení (5ti stupňová převodovka, nejvyšší kroutící moment mezi 18000 až 2500ot, 163 koní), ale chci si užít jízdu. Zevnitř mám na vše obrovský výhled. Nevím proč, jak toho konstruktéři z firmy Mercedes-Benz dosáhli, ale je to nadpřirozený zážitek.

Dávám plyn na podlahu a jsem zamáčknut do sedadla. Auto přesně sedí na silnici, nechápu proč, ale vůbec se nekýve pod shitovními českými silnicemi. Ten pocit vystihne jediná věta : “Ty vole, my letíme nad silnicí”. Na tachometru je 100km/h podle výrobce za 9.3 vteřiny, ale přišlo mi to jako okamžik. Mercedes-Benz CLK 270 CDi má nádherný zvuk motoru. Cítím v něm sílu a dravost, zároveň božský klid.

Nastavím správnou teplotu interiéru a požádám spolujezdce, ať mi dá bagetu do klimatizovené přihrádky. Najezdím několik desítek kilometrů a pak auto vracím. Jsem nadšen, ohromen a zároveň rozhodnut. Už nikdy nechci nic jiného než Mercedes-Benz.

Interiér je kompletně v kůži, vyhřívané sedačky, ABS, ESP, tempomat, ovládání všeho na volantu. Toto auto má prostě všechno…

Mercedes-Benz CLK 270 CDi interiér

Mercedes-Benz CLK 270 CDi interiér 2