Bentley Continental GT

Cena: 137 000 liber – cca 4 250 000kč

Bentley Continental je grand tour cupé, dvoudvéřové a má 4 sedadla (2 ve předu a 2 vzadu). Vytvořen byl v roce 2003, jako pokračování řady Rolls-Royce Continental R a T. Je vybaven 6.0 litrovým dvojmotorem (12ti válec), který smrskává 552 koní do tak malého prostoru. Maximální rychlost je 314 km/h.

Bentley Continental GT je vybudován na platformně Volkswagen D. Je větší a silnější, nadruhou stranu inspirace vozem Volskwagen Phaeton je zde jasná. Většina dílu je technicky shodných.

Bentley Continental a světorvý rychlostní rekord na ledu

V roce 2007 řídil tento kchár Juha Kankkuken (slavný rallye závodník) na ledu Baltického jezera ve finsku a dosáhl rychlosti 321.6 km/h v obou směrech. Překonal tím tak rekord 296 km/h od Bugatti Supersport.

Continental GTS(peed)

V srpnu roku 2007 Bentley vydal mnohem silnější GT. Síla stoupla na 603 koní, s maximálkou 325 km/h a akcelerací z nuly na stovu 4.3 vteřiny. Váha byla také snížena o 35 kg.

Obecně

Tento drobeček má automatickou převodovku s možností manuálně řadit rychlosti (něco jako na formuli). Nejrychlejší sériově vyráběné 4místné auto je prostě ztělesněním luxusu. Veškerý interiér je v kůží, a lidé si na něm dali záležet. Vše působí maximálně pohodlně a nádherně. Navíc cena není tak přemrštěná jako Bugatti Veyron – doporučuji všemi deseti.

Bentley Continental interiér

Bentley Continental GT zevnitř