Burj Al Arab letecky

Cena: Obyčejný pokoj 1000 $/noc
Střední pokoj 15 000$/noc
Prezidentské apartmá 50 000$/noc
Asi největší chlouba arabského světa, teda spíš Spojených Arabských Emirátů je hotel Burj Al Arab. Postavili ho v Dubaii (kde jinde, než poblíž milionářské čtvrti Jumeirah). Stojí na malém umělém ostrůvku pár stovek metrů od pobřeží a je to nejvyšší hotel na světě (321m).

Burj Al Arab – proč vzniknul

Celá stavba stála něco přes 650 milionů dolarů a už od počátku je zamýšlená jako měření údů mezi 2mi arabskými šejky. Váže se k tomu vtipná historka vystihující pravý důvod existence hotelu. Spojené arabské emiráty opravdu spojují emiráty, a to 5 kousků. Nejbohatší z nich je Abu Dhabi, ale nejvýraznější Dubai. Oba dva šejci z těchto emirátů spolu soupeří opravdu i v těch nejmenších detailech.

Jednou spolu seděli na kávičce a pán z Dubaie se pochlubil, že nechal naprojektovat Burj Al Arab – hotel pro ty nejbohatší z bohatších, který bude celý vysázený 24 karátovým zlatem. Budou v něm všechny přepychové vymoženosti, obrovské pokoje, akvária jež čistí potapěči, tenisový kurt na střeše (zde si zahrál i Andre Agassi). Na každém patře recepce, několik restaurací (i jedna kompletně podmořská), tělocvičen, kin a různých jiných věcí které zpříjemní čas.

Pán z Abu Dhabi to samozřejmně nemohl nechat jen tak. Odešel (spíš nasedl na svoji helikoptérů a odletěl) domů, celou noc nespal a ráno vypsal šek na 650 milionů dolarů (cena stavby Burj Al Arab) a nechal je poslat do Dubaie. Takže ve finále můžou být oba spokojení – jeden naprojektoval a druhý zaplatil. Ničí ego nebylo dotčeno.

Burj Al Arab – opravdový luxus

Jako jediný hotel uchvátil udělovatele hvězdiček natolik, že Burj Al Arab ohodnotili 7/5. Tím se z něj stává nejluxusnější hotel na světě. Už i příjezd sem Rols Roycem, nebo po lodi či snad helikoptérou je dostatečně snobský. Dojdete do svého pokoje, vytlačíte lokaje za dveře a můžete si dát přepychovou koupel ve vířivce velké jako bazén. Potom se usušíte, skočíte na tenis, nebo na jídlo. Dobrý nápad, po letu helikoptérou má hlad každý, takže co si jídlo rovnou nechat přivézt do Burj Al Arab na váš obrovský jídelní stůl? Potom co se najíte můžete chvíli popracovat (počítač, telefon, faxy), nebo vystoupat nahoru po točitých schodech a užít si nejluxusnější hotelovou postel na světě ve své ložnici.

Možností je spousta, ale kapacity málo. 2 prezidentská apartmá hotelu Burj Al Arab (780 metrů čtverečních) a pár stovek obyčejných apartmá se plní věru rychle.

Burj Al Arab - tenisový kurt

Hotelový pokoj v Burj Al Arab

Opět pokoj v Burj Al Arab

Burj Al Arab uvnitř