Hermes Kelly Combo

Cena: od 5 000$ do … 

Značka Hermes u nás není v povědomí. Jinak je to ale číslo jedna na poli francouzské módy, která tvoří pouze ty nejkvalitnější a nejluxusnější výrobky. Tomu také odpovídá cena, a proto si je většinou dopřávají celebrity, lidé z královských rodin nebo doživotně zajištění boháči. Traduje se, že kabelky značky Hermes jsou ty nejlepší na světě. Značka má sice zažitou historii – vyrábí od roku 1837, ale zas tak moc bych na ní nesázel.

Historie značky Hermes

Francouz Thierry Hermes založil stejnojmennou společnost v roce 1837 v Paříži. Z počátku vyráběli hlavně luxusní věci pro koně. Tím myslím sedla, popruhy a různé okrasné detaily. Hermes byla hlavně rodinou společností.

Jak přícházelo 20té století, rodina seznala, že koně už nejsou tak in jako předtím a auta je začínají nesměle nahrazovat. Působnost na poli kůže zůstala, ale přeorientovali se na zavazadla, plavky a batohy. V tomto období začaly vznikat první legendární kabelky Hermes.

Kabelky Hermes: Módní ikona

Milovníci módy dokáží rozpoznat kabelku této značky, stejně spolehlivě jako milovníci umění poznají Picassovy obrazy. Módní dům vytvořil 2 světoznámé skvosty na poli kabelek. A to Birkin Bag (pro herečku Jane Birkin) a Kelly Bag (pojmenována po herečce Grace Kelly).

Dneska je to už zažitá značka. Celebrity nikdy nevyjdou z domu bez své kabelky Hermés. Nejčastěji je s ní ale vidět mladá a nadějná desingérka Ashley Olsen, a herečka Gwenyth Paltrow.

Parametry kabelek Hermes

Kabelky se dělají v mnoha různých velikostech a barvách. Například Kelly Bag se prodává ve velikosti od 20 do 35 centimetrů. Užity jsou materiály z klasických, nebo exotických kůží. Barvy jsou většinou laděny do červena (Rouge Hermes, Rouges Vif, Braise). Na požádání vám do kabelky vsází zlato, diamanty, palladium a ruthenium.

Exkluzivita, aneb kde najít kabelky Hermes

Na jednu stranu jsou kabelky kvalitní, ale symbolem se staly hlavně kvůli ceně a dostupnosti. Kupříkladu model Kelly Bag (podmodel “Rigide”) , s palladiem byl prodán za 5 880 dolarů.

Prodávají se v buticích Hermes (čím blíž k Paříži, tím je jich víc). Samozřejmně na netu můžete najít spoustu stránek, kde jsou kabelky Hermes v nabídce, ale buď je to podvod, nebo nemají autorizaci k prodeji.